Вчора: Анастасій, Сава
Сьогодні святкують іменини: Кирило, Федір
Завтра: Олександр, Антон, Даниїл, Ема

Привітань на сайті: 2323
idi_nah.jpg

Весільні річниці

Весільні річниці. Назви та опис.

Весільні річниці

З незапам'ятних часів день одруження називали зеленим весіллям, а його символом вважалося миртове листя у весільному вінку. А ось у назвах весільних річниць легко заплутатися. Чи пам'ятаєте ви, коли відзначають лляне весілля, а коли чавунне? І скільки років потрібно прожити з чоловіком, щоб ваш шлюб називали смарагдовим? Розповідаємо, як називаються роковини весілля за роками і що прийнято дарувати сімейній парі на кожне із цих свят.

0 років - Зелене весілля
День укладення шлюбу. Це найперший ювілей. Він є днем самого весілля і точкою відліку нових річниць. Зелене весілля святкується протягом першого року після укладення подружнього союзу кожного місяця в число весілля. Зазвичай дарують квіти, особливо звертаючи увагу на те, скільки вони простоять. Символ цього ювілею - листя мирту у весільному вінку, який наречена сплітає собі в день весілля.
1 рік - Ситцеве весілля або Марлеве весілля
Перша річниця родинного життя. Цього дня молода дружина надіває ситцеве плаття і подружжя дарує один одному ситцеві хусточки.
2 роки - Паперове весілля
Другий рік - перевірка терпіння і витривалості молодої сім'ї. Дуже часто до другої річниці в сім'ї з'являється маля, і дуже важливо бути добрішими один до одного аби будувати дружну і міцну сім'ю. Папір - символ неміцності, тому лише від чоловіка з дружиною залежить, чи зможуть вони зберегти певну рівновагу шлюбу. Гості дарують книги з порадами, рецептами, красиві картини, фотоальбоми на згадку.
3 роки - Шкіряне весілля
Сім'я начебто міцна, але зміни в ній все ще відбуваються, стосунки продовжують мінятися як шкіра. На цей ювілей дарують вироби з натуральної шкіри, які б служили молодим довго: сумки, портмоне, теки, ремені.
4 роки - Воскове весілля
На святковому столі обов'язковим атрибутом мають бути мерехтливі вогники, а в дарунок красиві свічки. Як перевірка подружніх стосунків в день річниці запалюється парна свічка, яка повинна стояти в кімнаті протягом всього дня. Скільки годин вона простоїть, не згаснувши, стільки щасливих років проведуть чоловік з дружиною разом.
5 років - Дерев'яне весілля
Дерево символізує міцність родинних стосунків, це вже не ситець, не папір і навіть не шкіра. Цього дня гості приносять подружжю дерев'яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів. Чоловік сам повинен зробити який-небудь дерев'яний виріб для будинку, аби довести, що він не розучився працювати руками. А дружина, у свою чергу, покриє цей виріб лаком на доказ своєї жіночої поступливості.
6 років - Чавунне весілля
Чергова криза в подружніх стосунках. Чавун, не дивлячись на свою зовнішню міцність і вагу, дуже крихкий метал, який може тріснути від будь-якого удару. Стосунки молодих, не дивлячись на чималий термін, необхідно підтримувати, як і вогонь родинного вогнища. Гості можуть подарувати чавунні горщики, сковороди, а дружина обов'язково повинна випекти в чавунному посуді якесь родинне фірмове блюдо, аби довести свою спроможність як господині будинку.
6,5 років - Цинкове весілля
Ця річниця нагадує, що і на шлюб, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити глянець. Кризи вже позаду, тому основним завданням сім'ї стає облаштування будинку. Гості дарують молодим набори посуду, каструль, корисні кухонні набори.
7 років - Мідне весілля
Перша благородна і упевнена річниця. І хоч мідь і не настільки міцний метал, але все-таки благородний. Подружжя обмінюється мідними монетами аби дзвінким було щастя.
8 років - Бляшане весілля
Міцність сім'ї підвищується з роками, тому символом стає бляха - міцна, але гнучка структура. На цю річницю прийнято дарувати: вироби з бляхи, такі як підноси, дека, форми для випічки, а також кухонне приладдя, побутові електроприлади. Все це додає пошани до хазяйки будинку.
9 років - Фаянсове весілля
Ніхто вже не сперечається про міцність сім'ї. Вона міцна як ніколи. Тому на річницю даруються фаянсові чашки. Крім того, ці чашки - символ згуртованої і дружної сім'ї (можна подарувати сервізи), яка наповнює достатком свою родинну чашу. Кращий дарунок подружжю цього дня - фаянсовий посуд, вироби з кришталю.
10 років - Трояндове весілля
Символом десятиліття є троянди, які вручають подружжю, аби їх життя було прекрасним і квітнуло як троянди.
11 років - Сталеве весілля
Відлік нового десятиліття родинного життя показує, що стосунки загартувалися, стали міцними. Прийнято дарувати сувеніри із сталі, різні електроінструменти.
12,5 років - Нікелеве весілля
У чомусь ця річниця нагадує цинкове весілля, змістом святкування є оновлення подружніх стосунків і нагадуванні того, що необхідно підтримувати їх блиск. Святкується вузьким родинним колом. В якості дарунків можуть бути ювелірні вироби.
13 років - Мереживне весілля або Конвалієве весілля
Життя йде своєю чергою і плете свої мережива. Цього дня подружжю дарували мереживні серветки, скатерті, мереживні вироби, зв'язані з тонкої шерсті. У цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваше кохання.
14 років - Агатове весілля
З кожним роком стосунки набувають нових фарб, родинне вогнище набуває все нових відтінків, як і в самого каменя агат, відомий своїми всілякими формами. Подружжю прийнято дарувати вироби з агата або слонової кісті.
15 років - Скляне весілля або Кришталеве весілля
Ця річниця - уособлення чистоти і ясності родинних стосунків, безхмарного щастя двох люблячих людей, яке настільки крихке, що може розбитися у будь-який момент. Це швидше ювілей віри в себе і сім'ю. Цього дня прийнято дарувати дарунки із скла.
17 років - Олов'яне весілля
Практично не святкується
18 років - Бірюзове весілля
Яскравість бірюзи символізує закінчення всіх складних і кризових ситуацій, що мучили сім'ї на другому десятку її існування. У цю річницю дарували прикраси з бірюзи.
19 років - Криптонове весілля
Практично не святкується
20 років - Порцелянове весілля
У новий родинний ювілей святковий стіл сервірується новим порцеляновим посудом, який показує збільшений (в порівнянні з фаянсовим весіллям) достаток сім'ї. Дарують цього дня також порцеляну.
21 рік - Опалове весілля
Практично не святкується
22 роки - Бронзове весілля
Практично не святкується
23 роки - Берилове весілля
Практично не святкується
24 роки - Атласне весілля
Практично не святкується
25 років - Срібне весілля
Чверть століття прожита разом - це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного родинного союзу. Срібне весілля прийнято відзначати разом зі всіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібленими перстенями і згодом носить їх разом з обручками впродовж всього ювілейного року. Гості ж несуть в дари срібний посуд і столове приладдя. Чоловік одягає костюм темного кольору, дружина - сріблисто-сіре вбрання.
26 років - Нефритове весілля
Практично не святкується
27 років - Весілля червоного дерева
Практично не святкується
29 років - Оксамитове весілля
Практично не святкується
30 років - Перлове весілля
Перли є символом бездоганних родинних стосунків, оскільки справжні перли ніколи не меркнуть. А 30 років як 30 перлин, нанизані на нитку часу. Цього дня чоловік підносить дружині перлове намисто. Цей дарунок - свого роду нагадування про ті сльози, що були пролиті дружиною під час родинних неладів, чоловік як би просить пробачення за свої невдалі слова і вчинки.
31 рік - Смугляве весілля
Практично не святкується
34 роки - Бурштинове весілля
Бурштин (янтар) - магічний камінь, він повинен пролежати декілька століть, аби стати таким, яким він є. Так і сім'я до цього ювілею стає зразковою. Практично ідеальною. Дарунками до ювілею можуть стати прикраси з бурштину.
35 років - Полотняне весілля або Лляне весілля або Коралове весілля
Символом цієї річниці є полотняна скатерть, втілюючи собою світ, благополуччя і домашній затишок. Ця річниця - прославляння господині дому, якій удавалося всі ці роки зберігати тепло домівки. У дарунок підносять полотняні скатерті, серветки, покривала, рушники і простирадла. А також, оскільки річниця має і іншу назву, дарують вироби з коралів.
37 років - Муслінове весілля
Практично не святкується
37,5 років - Алюмінієве весілля
Ця половинчаста річниця свідчить про міцне подружнє щастя і про те, що така міцна сім'я готова святкувати свята завжди у великій і дружній компанії. Прийнято дарувати побутові вироби з алюмінію і інших металів, а також сувеніри.
38 років - Ртутне весілля
Практично не святкується
39 років - Крепове весілля
Практично не святкується
40 років - Рубінове весілля
Рубін - це символ полум'яного кохання. Він покликаний нагадати подружжю про ті відчуття, що вони випробовували, коли вирішили стати однією сім'єю. Крім того, цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. Цього дня прекрасним дарунком для дружини стане перстень з рубіном від люблячого чоловіка.
42 роки - Перламутрове весілля
Практично не святкується
43 роки - Фланелеве весілля
Практично не святкується
44 роки - Топазове весілля
Практично не святкується
45 років - Сапфірове весілля
Символом цієї річниці є камінь вірності - сапфір. Вважається, що цей камінь не лише позбавляє від важких дум, але і освіжає відчуття, додає сили для боротьби з негодами і хворобами. Цього дня подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром. Окрім цього, цей ювілей святкується разом з друзями, які були разом з подружжям всі ці роки.
46 років - Лавандове весілля
Лаванда - гірська рослина, яка здатна протистояти навіть найскладнішим природним катаклізмам. Зазвичай дарують букетик лаванди, чий ніжний і сильний запах зберігатиметься дуже-дуже довго.
47 років - Весілля кашеміру або Шерстяне весілля
Подаруєте подружжю одяг з шерсті або кашеміру, затишний, теплий і надійний, як їх кохання.
48 років - Аметистове весілля
Чоловік дарує дружині прикраси з аметиста на знак подружньої вірності. Цей камінь символізує чесність і ясність намірів, які за 48 років спільного життя повинні були остаточно визначитися.
49 років - Кедрове весілля
Це дерево таке міцне, надійне і тепле, як ваші стосунки. Прийнято дарувати віяла з дерева, а так само різні різьблені шкатулки.
50 років - Золоте весілля
Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ця річниця святкується урочисто і пишно. Запрошують рідних і близьких, обов'язково дітей, внуків, правнуків, друзів і товаришів по службі. Головним дарунком на золоте весілля стають нові обручки замість тих, що були даровано 50 років тому. Адже золото могло потертися з роками, тому старі кільця передаються як родинна цінність неодруженим внукам і правнукам. В день 50-ліття весілля можна влаштувати повторний обряд одруження.
55 років - Смарагдове весілля
Яскравість відчуттів та не втратиться з роками! Яскраво-зелений камінь смарагд повинен підтвердити те, що подружжя й до нині відчуває один до одного яскраві емоції. На цю річницю прийнято дарувати подружжю прикраси із смарагдом.
60 років - Діамантове весілля
Діамант - символ цієї річниці, це найтвердіший з коштовних каменів. Він символізує міцність шлюбного союзу. Цього дня діти і внуки дарують подружжю прикраси з діамантами.
65 років - Залізне весілля
Ця річниця - досить рідка подія, яка свідчить про міцність родинних вуз, що за такий час стали твердими, як залізо. Зазвичай цього дня даруються красиві залізні підставки або сувеніри із заліза.
67,5 років - Кам'яне весілля
Камінь живе дуже довго, але і він схильний до руйнування. Але кохання, яке прожило стільки років, не зможе зруйнувати нічого.
70 років - Благодатне весілля або Вдячне весілля
Цього дня збирається разом вся сім'я: з дітьми, внуками і правнуками. Озираючись назад, подружжя розуміє, що таке вірне і довге кохання послане піднебінням. І це є благодать і дійсне щастя.
75 років - Коронне весілля або Друге діамантове весілля
Ця річниця вінчає довголітнє і щасливе життя двох люблячого подружжя. Святкується широким колом родичів, дітей і внуків.
80 років - Дубове весілля
Ваше родинне життя так само міцне, як дубові гілки і так само довго живе, як живе дубове дерево. Цього дня подружжю дарують дубову вервицю.
100 років - Червоне весілля
Звичайно, ця річниця зустрічається нечасто. Вашу сім'ю славлять всім світом! Назва столітньому ювілею не так давно запропонували подружжя-довгожителі Агаєви з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабєїм. Вони прожили разом ціле століття.

 

Привітання зі святами

Свята та події в Україні

За суєтою днів ми часто забуваємо про наших рідних людей, тому деякі події нам просто нагадують, що є важливим у житті і хто має значення. Сказати душевні слова, займає буквально пару секунд, але ці слова дозволяють нашим близьким почуватися краще, і ми почуваємося причетними до їхнього прекрасного дня.

День народження – гарний привід, щоб озвучити нашим дорогим людям наше ставлення, побажати досягнення бажаного, і зрештою просто підняти настрій та зробити цей день кращим. Щоб зробити когось задоволеним, не обов'язково дарувати мільйон яскраво-червоних троянд, достатньо пам'ятати про важливі дати і сказати щирі слова вчасно. Підібрати, що сказати буває важко, адже за стільки років вже здається, що ми сказали буквально все, але це не так, даруйте коханим слова від серця, для цих слів завжди знайдеться місце.

Сьогодні є багато способів сказати значні слова, залишилося розшукати ті, які ідеально підійдуть під подію і зможуть передати потрібний посил.

Ми бажаємо більше залишати справжнього у пам'яті наших рідних людей. Задоволену людину побачити просто, її очі сяють, це означає, що хтось сьогодні подарував саме ті слова, які зігріли її душу. Подарувати гарний настрій просто, досить сказати слова від серця і весь світ стане на хвилинку краще. Як день починається, так і відчувається, тому слова, які ми вимовляємо нашим рідним, мають такий вплив – робіть правильний настрій вашим близьким.

Слова мають велику вагу, вони залишаються з людиною на довго і дають впевненість у хвилини слабкості – якою силою обдарувати дорогу людину, визначати вам. Для того щоб зробити відмінний день близькій людині ще краще, не треба бути чарівником, всього потрібно сказати потрібні слова в правильний день. Досить часто слова залишаються у спогадах назавжди. Нехай цей день буде створено лише з теплих слів та подій, нехай все навколо сяє та сяє, і теплі спогади про цей день збережуться якнайдовше.